صفحه نخست » اخبار و اطلاعیه ها مرکز رشد » آیین رونمایی از محصول ماسک نانو مس

آیین رونمایی از محصول ماسک نانو مس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان، عصر روز شنبه مورخ  ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ آیین رونمایی از محصول ماسک نانو مس، ساخته شده توسط شرکت نانوفناوران ثمین آرمان کارمانیا به مدیر عاملی مهندس رنجبر توتویی از واحدهای فناور مرکز رشد این دانشگاه، در تالار خیام این دانشگاه برگزار شد.

 در این مراسم دکتر غلامحسین رحیمی شعرباف معاون پژوهش و فناوری وزرات علوم، تحقیقات و فناوری به صورت مجازی و حجت الاسلام عسکری امام جمعه شهرستان رفسنجان، دکتر مهرابی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان، دکتر فصیحی هرندی فرماندار شهرستان و دکتر رنجبرعسکری رییس این دانشگاه و جمعی از مسئولین شهرستان حضور داشتند.

دکتر رحیمی در سخنان خود در این مراسم گفت: وجود واحدهای فناور در دانشگاه‌ها، در مسیر کارآفرینی و توسعه کشور بسیار ارزشمند است و تولید ماسک نانومس توسط این واحد فناور نشان دهنده همین موضوع است.

ایشان در ادامه از کار بسیار تخصصی در تولید این نوع ماسک صحبت کرد و افزود از اینکه توانسته‌اید نانوذرات مس را بر روی پارچه بنشانید، تثبیت و پایدار کنید و این خاصیت آنتی باکتریال را به دست آوریدکه ویروس را غیرفعال می‌کند، کار فناورانه و نوینی است.

رضا رنجبر نیز در سخنانی درمورد این محصول تولید شده گفت: ماسک نانو مس، ماسکی سه لایه است که نانوذرات مس به کار رفته در آن بعد از یک دقیقه، ویروس کرونا را از بین می‌برد.

وی افزود: بعد از مدت‌ها تحقیق و پژوهش محصولی را تولید کرده‌ایم که در بعضی از کشورها در حال مطالعه است و هنوز در هیچ کشوری به تولید نرسیده است.

در پایان رونمایی از محصول ماسک نانو مس توسط مسئولین شهرستان انجام شد.