درباره ارتباط باصنعت

معاونت پژوهش و فن آوری

معرفی حوزه ارتباط با صنعت دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان

مدیریت ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان به عنوان یکی از زیرمجموعه­های معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه مشغول به فعالیت می باشد. از اهم وظایف این دفتر که می­تواند مورد استفاده نودانشجویان باشد می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • هماهنگی بازدید از صنایع برای اساتید و دانشجویان
  • جایابی و معرفی دانشجویان به صنایع و شرکت ها برای انجام دوره کارآموزی
  • معرفی دانشجویان به سازمان ها، ادارات و شرکت ها جهت انجام پایان نامه و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز
  • برگزاری دوره های مهارت آموزی زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور در مرکز جوار دانشگاهی

خدمات به انجمن­های علمی دانشجویی:

در راستای مهارت آموزی هر چه بیشتر دانشجویان در مباحث عملی و تخصصی و همچنین آشنایی با فرآیندهای صنعتی و کاربردهای عملی دروس دانشگاهی، دفتر ارتباط با صنعت و جامعه و مرکز جوار دانشگاهی با همکاری انجمن­های علمی دانشجویی موارد زیر را در دستور کار قرار داده است:

  • بازدید دانشجویان از صنایع: دفتر ارتباط با صنعت در راستای بازدید دانشجویان از صنایع مختلف، درخواست­های بازدیدی که به تایید دانشکده رسیده باشند را بررسی کرده و نسبت به هماهنگی با صنعت مربوطه اقدام خواهد نمود. در سال های اخیر  بازدیدهای به درخواست انجمن­ های علمی برگزار گردید و دانشجویان متقاضی در این برنامه­ ها شرکت نمودند.
  • برگزاری سمینارها و کارگاه­ها: دفتر ارتباط با صنعت و جامعه به منظور آشنایی دانشجویان با مباحث مختلفی علمی و صنعتی، آمادگی خود را در خصوص برگزاری دوره ­ها و کارگاه ­های مرتبط با صنعت اعلام می­ دارد.
  • دوره­های تخصصی: مرکز جوار دانشگاهی ولی­عصر(عج) به جهت همکاری با انجمن­های علمی و ارتباط بیشتر با دانشجویان، دوره­های درخواستی از طرف انجمن­های علمی را بررسی نموده و در صورت وجود امکانات و مجوز سازمان آموزش فنی و حرفه ای، نسبت به برگزاری آن­ها اقدام خواهد نمود. همچنین بسیاری از دوره های تخصصی مخصوص هر رشته، توسط انجمن­های علمی نام نویسی می­شوند.

 مسابقات:

سازمان آموزش فني و حرفه اي به عنوان متولي امر آموزش هاي حرفه اي و به منظور ارتقاء سطح مهارتي جوانان، برگزاري مسابقات ملي مهارت را به صورت سالانه آغاز نمود. اين مسابقات در سه مرحله شهرستاني، استاني و ملي برگزار شده و در مرحله ملي از استانها در هر رشته يك نفر (در صورت كسب حد نصاب) مي توانند در مسابقات شركت نمايند.

تماس با ما:

رفسنجان- دانشگاه ولی عصر (عج) – دفتر ارتباط با صنعت و جامعه

تلفن :31312514 -034

فکس: 31312514-034

مدیر دفتر ارتباط باصنعت

کارشناسان دفتر ارتباط با صنعت