درباره ارتباط باصنعت

معاونت پژوهش و فن آوری

معرفی حوزه ارتباط با صنعت دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان

مدیریت ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان به عنوان یکی از زیرمجموعه­های معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه مشغول به فعالیت می باشد. از اهم وظایف این دفتر که می­تواند مورد استفاده نودانشجویان باشد می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • هماهنگی بازدید از صنایع برای اساتید و دانشجویان
  • جایابی و معرفی دانشجویان به صنایع و شرکت ها برای انجام دوره کارآموزی
  • معرفی دانشجویان به سازمان ها، ادارات و شرکت ها جهت انجام پایان نامه و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز
  • برگزاری دوره های مهارت آموزی زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور در مرکز جوار دانشگاهی

خدمات به انجمن­های علمی دانشجویی:

در راستای مهارت آموزی هر چه بیشتر دانشجویان در مباحث عملی و تخصصی و همچنین آشنایی با فرآیندهای صنعتی و کاربردهای عملی دروس دانشگاهی، دفتر ارتباط با صنعت و جامعه و مرکز جوار دانشگاهی با همکاری انجمن­های علمی دانشجویی موارد زیر را در دستور کار قرار داده است:

  • بازدید دانشجویان از صنایع: دفتر ارتباط با صنعت در راستای بازدید دانشجویان از صنایع مختلف، درخواست­های بازدیدی که به تایید دانشکده رسیده باشند را بررسی کرده و نسبت به هماهنگی با صنعت مربوطه اقدام خواهد نمود. در سال 97 تعداد 9 بازدید به درخواست انجمن­های علمی برگزار گردید که مجموعا حدود 400 نفر از دانشجویان در این برنامه­ها شرکت نمودند.
  • برگزاری سمینارها و کارگاه­ها: دفتر ارتباط با صنعت و جامعه به منظور آشنایی دانشجویان با مباحث مختلفی علمی و صنعتی، آمادگی خود را در خصوص برگزاری دوره­ها و کارگاه­های مرتبط با صنعت اعلام می­دارد. در همین راستا در سال 97 سمینار آشنایی با تست­های غیر مخرب بر سازه­های مهندسی با همکاری انجمن علمی مهندسی مکانیک برگزار گردید.
  • دوره­های تخصصی: مرکز جوار دانشگاهی ولی­عصر(عج) به جهت همکاری با انجمن­های علمی و ارتباط بیشتر با دانشجویان، دوره­های درخواستی از طرف انجمن­های علمی را بررسی نموده و در صورت وجود امکانات و مجوز سازمان آموزش فنی و حرفه ای، نسبت به برگزاری آن­ها اقدام خواهد نمود. همچنین بسیاری از دوره های تخصصی مخصوص هر رشته، توسط انجمن­های علمی نام نویسی می­شوند.

گزارش مسابقات:

سازمان آموزش فني و حرفه اي به عنوان متولي امر آموزش هاي حرفه اي و به منظور ارتقاء سطح مهارتي جوانان، برگزاري مسابقات ملي مهارت را به صورت سالانه آغاز نمود. اين مسابقات در سه مرحله شهرستاني، استاني و ملي برگزار شده و در مرحله ملي از استانها در هر رشته يك نفر (در صورت كسب حد نصاب) مي توانند در مسابقات شركت نمايند.

در سال96، دو تیم مکاترونیک از طرف دانشگاه پس از شرکت در دوره­های مختلف فنی و حرفه ای زیر نظر مرکز جوار دانشگاهی و شرکت در چند مسابقه تدارکاتی برون استانی و کسب آمادگی لازم، در مسابقات ملی مهارت شرکت نمودند که آقایان (افتخاری، ایرانمنش) به عنوان افراد برگزیده استان کرمان و خانم ها (گورکانی، هاشمی) به عنوان افراد برگزیده استان هرمزگان از طرف دانشگاه ولی­‌عصر(عج) در این مسابقات شرکت نموده و موفق به کسب مقام چهارمی از این مسابقات شدند.

تماس با ما:

رفسنجان- دانشگاه ولی عصر (عج) – دفتر ارتباط با صنعت و جامعه

تلفن :31312514 -034

فکس: 31312514-034

مدیر دفتر ارتباط باصنعت