صفحه نخست » اخبار و رویدادها » انتصاب عضو هیات علمی دانشگاه ولی عصر(عج) بعنوان یکی از اعضای هیات تحریریه ی ژورنال معتبر ETNA

 دکتر فاطمه پنجه علی بیک، استاد تمام آنالیز عددی دانشگاه ولی عصر رفسنجان، بعنوان عضو هیات تحریریه ی ژورنال
Electronic Transactions on Numerical Analysis (ETNA)
منصوب شده اند. لوتآر رآیخل، آردِن رآتِن و ریچارد ورگا، سه استاد دانشگاه ایالتی کِنت۱ در آمریکا، بنیانگذار ETNA بوده و اولین شماره ی آن را در سال ۱۹۹۳ منتشر کردند. هدف ETNA چاپ باکیفیت ترین مقاله های شامل آخرین پیشرفت های قابل توجه در آنالیز عددی و محاسبات علمی می باشد. در حال حاضر، بجز دانشگاه ایالتی کنت، انستیتو یوهان رآدون برای ریاضیات کاربردی و محاسباتی در آکادمی علوم اتریش۲ نیز در انتشار ژورنال مشارکت دارد. ETNA ژورنالی کاملاً الکترونیکی است که مقالات را به محض پذیرش به صورت رایگان برای خوانندگان بر روی وبسایت خود منتشر کرده و از نویسنده نیز هزینه ای دریافت نمی کند. هزینه های ژورنال را از ابتدا تاکنون، دانشگاه ایالتی کنت پرداخته است. مقاله های منتشر شده در ETNA در Reviews Mathematical انجمن ریاضی آمریکا و zbMATH انجمن ریاضی اروپا مرور می شوند. فهرست کامل اسامی اعضای فعلی هیات تحریریه ی ETNA در آدرس زیر قابل مشاهده است:
http://etna.mcs.kent.edu/editors
این فهرست شامل جمعی از بزرگان آنالیز عددی دنیا همچون برنْد بکِرمَن (لیل)، میکله بنزی (SNS ایتالیا)، داریو بینی (پیزا)، کلود برژینسکی (لیل)، فرویلان دوپیکو (مادرید)، یوسف سعد (مینسوتا)، دَنیل شیلد (تِمپِل)، اندی وَتِن (آکسفورد)، اولوف ویدلوند (نیویورک) و دیگران می باشد.
دکتر پنجه علی بیک تحصیلات خود را در دانشگاه ولی عصر رفسنجان و دانشگاه کرمان گذرانده اند و زمینه ی تخصصی ایشان جبرخطی عددی می باشد. دکتر پنجه علی بیک یک دوره ی فرصت مطالعاتی را در دانشگاه اِموری ایالات متحده سپری کرده و دارای همکاری های متعددی با پژوهشگران برجسته ی غربی می باشند. اطلاعات بیشتر در مورد ایشان در وبسایت زیر موجود است:
http://beik.faculty.vru.ac.ir/?part=menu&inc=menu&id=142
قابل ذکر است که دکتر پنجه علی بیک از سال ۱۳۹۸ تاکنون بعنوان عضو هیات تحریریه ی بولتن انجمن ریاضی ایران که توسط اشپرینگر چاپ می شود، خدمت کرده اند.