صفحه نخست » اخبار و رویدادها » چاپ مقاله داغ و پراستناد توسط عضو هیات علمی دانشگاه

براساس آخرین بروزرسانی پایگاه طلایه‌داران علم (ESI)  مقاله دکتر پریسا سالاری زاده عضو هیئت علمی دانشگاه  با عنوان MoS2/Ni3S2/Reduced Graphene Oxide Nanostructure as an Electrocatalyst for Alcohol Fuel Cells که به توسعه کاتالیزورهای فعال و پایدار MoS2/Ni3S2/rGO  به عنوان یک کاتالیزور مقرون‌به‌صرفه، و با کارایی بالا برای تجاری سازی پیل های سوختی الکل مستقیم پرداخته است در ژورنال ACS Applied Nano Materials با If 6.4 چاپ شده است و در دسته مقالات پراستناد(Highlycited paper) قرار گرفته است. این مطالعه با  مدیریت و هدایت خانم دکتر سالاری زاده و همکاری محققینی از دانشگاه سالرنو ایتالیا و دانشگاه گیلان انجام شده است.

همچنین مقاله با عنوان Co-detection of carmoisine and tartrazine by carbon paste electrode modified with ionic liquid and MoO3/WO3 nanocomposite به توسعه یک سنسور الکتروشیمیائی برای تشخیص همزمان رنگهای تارترازین و کارموئیزین پرداخته است و حسگر اصلاح شده فوق می تواند با موفقیت این ترکیبات را در نمونه های میوه واقعی تشخیص دهد. این مقاله که در ژورنال     Journal of Food Measurement and Characterization چاپ شده است جزو مقاله داغ( Hot Paper )یک دهم درصد برتر در پایگاه ESI در سال ۲۰۲۲ شد.

 مقالات برتر به دو دسته «مقالات داغ» و «مقالات پراستناد» تقسیم می‌شوند. مقاله داغ؛ مقاله‌ای است که در دو سال گذشته منتشر شده و در یک گزارش دو ماهه، به میزانی استناد دریافت کرده که آن را در زمره ۰٫۱ درصد مقالات برتر در همان حوزه علمی قرار می‌دهد. باید توجه داشت که مقالات داغ با مقالات پراستناد متفاوت‌ هستند.