صفحه نخست » اخبار و رویدادها » چاپ کتاب عضو هیأت علمی دانشگاه ولی‌عصر(عج) توسط انتشارات اشپرینگر Springer

کتاب عضو هیات علمی دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان توسط انتشارات بین المللی Springer در سال ۲۰۲۳ چاپ شد.
این کتاب با عنوان «کاربرد مدل‌های یادگیری ماشین در علوم کشاورزی و هواشناسی» توسط خانم دکتر اکرم سیفی عضو هیأت علمی دانشگاه ولی عصر(عج)، در انتشارات اشپرینگر منتشر شد. 
کتابApplication of Machine Learning Models in Agricultural and Meteorological Sciences شامل ۱۸ فصل است که در آن مدلهای جدید یادگیری ماشین، پیاده سازی و کاربرد آنها در زمینه های علوم کشاورزی و هواشناسی مطرح و مدلسازی شده است. 
این کتاب تالیف دکتر اکرم سیفی، دانشیار مهندسی آب دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان، دکتر محمد احترام محقق پسادکتری عمران و هوش مصنوعی از دانشگاه های سمنان و گوئلف کانادا، و دکتر فاطمه برزگری از دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه پیام نور تهران است.
و به نوعی روشهای فرا ابتکاری یادگیری ماشین الهام گرفته از طبیعت در علوم کشاورزی و هواشناسی را ارائه می کند. 
درکتاب حاضر الگوریتهای جدید آموزش هیبریدی یادگیری ماشین ارائه شده و اقدام به توسعه و پیاده سازی آنها در زمینه های مختلف تبخیر و تعرق، بارش رواناب، دما، نیاز آبی گیاه، نفوذ آب در خاک، تابش خورشیدی، باد و الگوی دمای نقطه شبنم در کشاورزی و هواشناسی تحت شرایط عدم قطعیت شده است.  
ساختار و محتوای کتاب به صورتی تهیه شده است که نیاز طیف وسیعی از خوانندگان، از مبتدیان تا متخصصان، که در جستجوی یک ارائه کامل، شفاف و نظام‌مند از الگوریتم‌های فرا ابتکاری در یادگیری ماشین می‌باشند را پاسخ می دهد. 
خانم دکتر سیفی پیش از این موفق به چاپ ۳۵ مقاله در ژورنال‌های معتبر بین المللی با نمایه JCR و کسب عنوان پژوهشگر برتر جوان دانشگاه شده است.
این کتاب، ‏هم‌اکنون در وبگاه Springer منتشر شده است و علاقه‌مندان می‌توانند جهت‏ مشاهده آن به آدرس (لینک) مراجعه کنند.