صفحه نخست » اخبار و رویدادها » اخذ درجه دانش بنیانی توسط یک شرکت فناور در مرکز رشد دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان

اخذ درجه دانش بنیانی توسط یک شرکت فناور در مرکز رشد دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان

شرکت نوین آستر کارمانیا از شرکت های مستقر در مرکز رشد دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان موفق به اخذ درجه دانش بنیانی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان، شرکت نوین آستر شریف کارمانیا از شرکت های فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان به مدیر عاملی دکتر مصطفی مالکی مقدم موفق شده است به مدت ۵ سال درجه دانش بنیانی را اخذ کند.
با توجه به رشد صنایع معدنی در کشور و ظرفیت بالای توسعه صنایع معدنی در سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور نیاز به تکمیل زنجیره تکنولوژی اقلام مورد استفاده در این صنعت بسیار ضروری است به گونه ای که این اقلام بومی سازی گردند تا علاوه بر کاهش اثرگذاری تحریم بتوان با هزینه‌های بسیار کمتر موارد مورد نیاز را درون کشور تأمین کرد. بنابراین تولید این دسته از آسترها در کشور بسیار ضروری است.
این شرکت با تولید آسترهای ترکیبی فرایندی را فراهم می کند که در ابتدای دوره آستر، با حداکثر ظرفیت از آسیاب استفاده کرد. علاوه بر این، با توجه به عمر طولانی تر آستر ترکیبی، زمان کار در شرایط ایده آل آستر افزایش می‌یابد و باعث افزایش ظرفیت تولید می‌شود.
تجربه استفاده از آسترهای ترکیبی نشان داده است، به دلیل کاهش وزن آسترها، امکان افزایش ابعاد آن جهت کاهش تعداد آستر وجود دارد. رقم کاهش تعداد آستر بین ۵۰ تا ۸۰ درصد است که با سبک تر شدن آستر، کار تعویض آن سریعتر صورت می گیرد.
روابط عمومی دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان